Skiplinki

Nowa Era w Social Media – razem z BiggerB

Miło nam poinformować, że wygraliśmy przetarg na przygotowanie strategii działań w Social Media dla Nowej Ery – największego wydawnictwa edukacyjnego w Polsce. Nasz zespół będzie odpowiedzialny za przygotowanie wielopoziomowej strategii obecności i komunikacji w mediach społecznościowych.

Celem tworzonej strategii jest ustrukturyzowanie i standaryzacja prowadzonych przez Nową Erę działań w Social Media, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów budowania społeczności i standardów obsługi Klienta. Za koordynację projektu ze strony agencji odpowiadają Lech Guzowski oraz Maciej Michalski.

Nowa Era opiera swój sukces na najwyższej jakości oferowanych rozwiązań edukacyjnych, a jej publikacje towarzyszą uczniom od początku ich przygody z książką, aż do egzaminu maturalnego. Od kilku lat marka obecna jest również w mediach społecznościowych. Wydarzenia ostatnich miesięcy spowodowały, że ten kanał ten stał się jednym z kluczowych z punktu widzenia komunikacji wydawnictwa.

Przeniesienie edukacji w obszar online powoduje, że Klienci firmy – uczniowie, rodzice, Dyrektorzy szkół i sami Nauczyciele – coraz częściej obecni są w mediach społecznościowych i właśnie tę drogę wybierają do kontaktu z marką.

“Nowa Era zawsze starała się stawać na czele zachodzących zmian” – mówi Ewa Tomaszewicz, Manager ds. Komunikacji Online w wydawnictwie. “Nie tylko przyglądamy się procesom zachodzącym w obszarze edukacji, ale aktywnie go kształtujemy. Wspieramy nauczycieli i uczniów w wyzwaniach, z którymi się mierzą – tych codziennych, ale też tych niecodziennych, jak konieczność nagłego przejścia na zupełnie inny tryb nauczania.”

 

Nowa strategia zostanie wdrożona od początku 2021 roku.

—-

Grupa Nowa Era istnieje od 1992 roku. Wyróżnia się kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacji i przedmioty – w tym języki obce. Ofertę Grupy Nowa Era uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne do zarządzania oświatą (firma VULCAN) oraz produkty z obszaru specjalnych potrzeb edukacyjnych. Nowa Era to  również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego „Świerszczyk”.